Musimy przeprowadzić większe badania na czarnej populacji” – mówi Wechsler

Musimy przeprowadzić większe badania na czarnej populacji” – mówi Wechsler

Autor Don RaufListopad 18, 2020

Telemedycyna w leczeniu astmy: zalety i wady

Telemedycyna może sprawić, że częste wizyty u specjalisty będą bardziej dostępne i często tańsze. Niemniej jednak zdalne zarządzanie astmą pozostaje pracą. . .

Autor: Abby Ellin 21 września 2020 r.

Dzieci z niepełnosprawnością lub opóźnieniami rozwojowymi mogą mieć zwiększone ryzyko astmy

Stwierdzono, że dzieci z autyzmem, ubytkiem słuchu i innymi niepełnosprawnościami są ponad dwukrotnie bardziej narażone na astmę niż inne dzieci. . .

Lisa Rapaport 30 czerwca 2020 r.

Twórcy zdrowia: ułatwienie leczenia objawów dzieciom z astmą

Aluna to domowy test spirometryczny, który mierzy funkcjonowanie płuc, ale został zaprojektowany specjalnie dla dzieci i zawiera grę, która zapewni im zaangażowanie.

By Abby EllinKwiecień 28, 2020

Nowe badania sugerują, że uporczywa astma zwiększa ryzyko rozwoju migotania przedsionków

Potrzebne są dalsze badania, aby ustalić, dlaczego astma może prowadzić do większego ryzyka udaru i niewydolności serca w późniejszym życiu.

Autor: Becky Upham11 lutego 2020

Vaping zwiększa szanse na astmę i POChP, wyniki badań

Według danych ponad 700 000 osób, osoby palące zarówno e-papierosy, jak i tradycyjny tytoń są narażone na największe ryzyko.

Przez Don Rauf Styczeń 15, 2020"

Nowe dane sugerują, że w przypadku młodszych dzieci afroamerykańskich ten sam odsetek najlepiej radził sobie z obecnymi standardowymi terapiami, jak te, które radziły sobie najlepiej z innymi "tworzyć coś" zabiegi. iStock

Nowe badanie wykazało istotną różnicę w sposobie, w jaki dzieci afroamerykańskie ze słabo kontrolowaną astmą reagują na powszechnie stosowane terapie, w porównaniu z trendami z poprzednich badań z osobami innych ras i grup etnicznych. Badanie opublikowane 26 września 2019 r. w The New England Journal of Medicine podkreśliło ważną kwestię, że terapie działające w jednej podgrupie osób mogą nie działać w przypadku innych.

Naukowcy odkryli, że prawie połowa młodszych dzieci biorących udział w badaniu, z których wszystkie były Afroamerykanami, reagowała na leczenie astmy inaczej niż starsze dzieci Afroamerykanów i dorośli Afroamerykanów biorących udział w badaniu (i reagowały inaczej niż białe dzieci w innych badaniach ). W badaniu oceniono reakcje na tak zwane „leczenie nasilające”, praktykę dodawania dodatkowych leków lub zwiększania dawek w przypadku niekontrolowanej astmy.

Eksperci twierdzą, że częściowo powodem, dla którego ta różnica w reakcji na leczenie mogła nie zostać do tej pory zidentyfikowana, jest to, że historycznie Afroamerykanie byli niedostatecznie reprezentowani w badaniach naukowych.

„Większość badań przeprowadzonych w przeszłości, które zaowocowały krajowymi wytycznymi dotyczącymi stopniowego leczenia pogarszającej się astmy, nie obejmowały mniejszości, w tym dzieci rasy czarnej”, mówi dr Mani Latifi harmoniqhealth.com/pl/, pulmonolog z Cleveland Clinic w Ohio, który był nie zaangażowany w te badania. „Te wyniki podkreślają ważny punkt; naprawdę trudno jest uogólnić opiekę, jaką powinni otrzymywać ludzie o różnym pochodzeniu i pochodzeniu etnicznym, szczególnie w przypadku astmy. To, co działa dla jednej osoby, może nie działać dla innej. ”

POWIĄZANE: Jak stwierdzić, czy masz atak astmy

Astma jest cięższa w społeczności afroamerykańskiej

Według Centers for Disease Control and Prevention (CDC) w Stanach Zjednoczonych choruje na astmę około 25 milionów osób, w tym 19 milionów dorosłych i 6,2 miliona dzieci. Choroba jest bardziej rozpowszechniona wśród Afroamerykanów, zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Tylko 7,7 procent białych dzieci poniżej 18 roku życia ma astmę w porównaniu z 12,6 procent dzieci afroamerykańskich. Wśród białych dorosłych 8,1% ma astmę w porównaniu z 9,2% dorosłych Afroamerykanów. Według amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Biura Zdrowia Mniejszości (OMH) czarne dzieci są 4 razy częściej przyjmowane do szpitala z powodu astmy w porównaniu z białymi dziećmi niebędącymi Latynosami. W 2014 roku Afroamerykanie byli prawie 3 razy bardziej narażeni na śmierć z przyczyn związanych z astmą niż biała populacja.

Wszystkie te czynniki zostały wzięte pod uwagę podczas planowania tych badań, mówi główny autor Michael Wechsler, MD, profesor medycyny w National Jewish Health w Denver. „Opublikowano wiele danych na temat strategii leczenia w populacji ogólnej, ale wiemy, że w leczeniu astmy nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania” – mówi dr Wechsler.

Po przeanalizowaniu wielu badań sieci badań klinicznych dotyczących astmy, Wechsler i jego zespół odkryli, że istnieją różnice w odsetkach odpowiedzi i niepowodzeniach leczenia u osób rasy czarnej i białej. „Na przykład czarni słabiej reagowali na agonistów beta” – mówi. Odkrycia te wskazują, że prospektywne badanie reakcji dzieci i dorosłych Afroamerykanów na różne terapie było koniecznym kolejnym krokiem, mówi Wechsler.

POWIĄZANE: Zaskakujące objawy astmy

Dlatego w tym badaniu naukowcy uwzględnili tylko dzieci i dorosłych z astmą, którzy byli Afroamerykanami, i ocenili, czy w tych populacjach leczenie astmy, które oczekiwali, że będzie działać najlepiej, faktycznie zadziałało.

Naukowcy znajdują różne reakcje na różne metody leczenia astmy

W ramach tego badania naukowcy przeprowadzili dwie randomizowane, podwójnie ślepe próby: jedną z udziałem 280 dzieci w wieku od 5 do 11 lat, a drugą z 294 nastolatkami (12 i starszymi) i dorosłymi. W obu badaniach uczestnicy musieli mieć astmę, która nie była kontrolowana za pomocą niskich dawek glikokortykosteroidów wziewnych (steroidów), które są standardowym leczeniem rozpoczynającym leczenie osób z astmą. Każdy w badaniu musiał mieć co najmniej jednego dziadka, który zidentyfikował się jako czarny.

Aby dowiedzieć się, jak dana osoba zareagowała na „intensywne” leki na astmę, uczestnicy przechodzili przez cztery różne schematy leczenia: podwojenie dawki wziewnego steroidu, pięciokrotne zwiększenie dawki wziewnego steroidu, dodanie długo działającego beta-agonisty (LABA). do wziewnego steroidu lub podwojenie dawki steroidu wziewnego oprócz dodania LABA.

Wszyscy w każdym badaniu stosowali każdy schemat leczenia przez 14 tygodni, podczas których mierzono objawy astmy u pacjentów. Naukowcy zmierzyli odpowiedź na każdy schemat leczenia w oparciu o złożony wynik, który obejmował pomiary liczby dni kontrolowanej astmy, jak często objawy astmy u uczestników badania nasilały się podczas leczenia oraz jak uczestnicy wykonywali test oddechowy.

Dane wykazały:

Więcej dorosłych i nastolatków Afroamerykanów w wieku 12 lat i starszych zareagowało lepiej na dodanie terapii LABA do podwojonej dawki sterydów wziewnych (49 procent) niż na zwiększenie samej dawki sterydów (28 procent). Ta odpowiedź była podobna do tej, którą zaobserwowano w poprzednich badaniach klinicznych z udziałem głównie osób rasy białej – co jest nieco zaskakujące, ponieważ według autorów inne badania sugerują inne różnice w odpowiedziach na leczenie astmy u dorosłych Afroamerykanów w porównaniu z osobami rasy białej. U młodszych dzieci afroamerykańskich istniał podział pomiędzy schematami leczenia, które działały najlepiej: 46 procent miało lepszą odpowiedź na pięciokrotną dawkę wziewnych kortykosteroidów, a 46 procent dzieci miało lepszą odpowiedź poprzez podwojenie steroidu i dodanie LABA. To odkrycie było zaskakujące, ponieważ dane z poprzednich badań sugerowałyby, że większość dzieci najlepiej zareaguje na samo zwiększenie dawki sterydów, zauważyli autorzy badania.

Chociaż badanie obejmowało również oceny mające na celu przyjrzenie się biomarkerom, cechom pacjenta i zmienności pochodzenia, aby sprawdzić, czy którykolwiek z tych czynników wpłynął na wyniki, naukowcy nie znaleźli związku między lepszą reakcją na określone leczenie w oparciu o pochodzenie lub punkt odniesienia uczestnika biomarkery. Jednak według autorów we wcześniejszych badaniach pochodzenie afrykańskie było związane z fenotypami związanymi z astmą, takimi jak słaba czynność płuc i zaostrzenia.

Kolejnymi etapami tych badań będzie bardziej szczegółowa ocena komponentu genetycznego, mówi Wechsler. „Zrobimy więcej analiz genetycznych w badanej populacji, aby sprawdzić, czy rzeczywiście istnieją różnice w odsetku odpowiedzi w oparciu o inne profile genetyczne – nie tylko w oparciu o pochodzenie” – mówi.

„Musimy przeprowadzić większe badania na czarnej populacji” – mówi Wechsler. „Myślę, że te wyniki mówią nam, że nie można ekstrapolować wyników z dużych badań klinicznych na całe inne populacje, które mogą być różne, niezależnie od tego, czy jest to oparte na rasie, czy na innych czynnikach”, mówi.

Im bardziej zróżnicowane są badania, tym więcej badaczy będzie w stanie dzielić dane, aby określić, kto najlepiej reaguje na jakie terapie, tak aby lekarze i klinicyści mogli lepiej dostosować leczenie do potrzeb poszczególnych osób, mówi Wechsler. Ale aby przeprowadzić tego rodzaju analizę ziarnistą, lepsze markery genetyczne i inne biomarkery muszą być częścią badań, dodaje.

„Jesteśmy w erze, w której chcemy osiągnąć spersonalizowaną medycynę dla naszych pacjentów. Ludzie chcą wiedzieć, jaka terapia będzie dla nich najlepsza” – mówi Wechsler. Nawet jeśli istnieją badania kliniczne, które mówią, że jeden lek jest lepszy od drugiego dla całej populacji, nie oznacza to, że dotyczy to każdej osoby, mówi.

Zapisz się do naszego newslettera o astmie i alergiach!

Najnowsze w astmie

13 rzeczy, które osoby chore na astmę powinny wiedzieć o zaszczepieniu się na COVID-19

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje najczęstsze pytania.

By Sari Harrar 30 kwietnia 2021

Czy używasz inhalatora na astmę? 11 często zadawanych pytań dotyczących zaktualizowanych wytycznych dotyczących leczenia

Nowe zalecenia krajowe zawierają pewne istotne zmiany dla osób z astmą stosujących inhalatory. Oto, co nowego.

Sari Harrar 8 marca 2021 r.

Badanie łączy wyższe spożycie mięsa ze zwiększonym ryzykiem astmy dziecięcej

Eksperci twierdzą, że dane nie powinny jeszcze skłaniać nikogo do zmiany diety, ale jest to obiecująca droga do dalszych badań.

Autor: Carmen Chai14 stycznia 2021

Nowe wytyczne dotyczące astmy Zalecenia dotyczące aktualizacji zaleceń dotyczących stosowania inhalatora, dodatkowych leków i nie tylko

Nowe wytyczne pochodzą z dwóch amerykańskich rządowych grup zdrowia i są pierwszymi nowymi zaleceniami od 2007 roku. Eksperci twierdzą, że wpłyną one znacząco. . .

Autor: Katherine Lee17 grudnia 2020 r.

Czy lekarze robią wystarczająco dużo, aby zarządzać ryzykiem kości u osób z astmą przyjmujących sterydy?

Nowe badanie podkreśla potrzebę silniejszych wytycznych dotyczących zarządzania ryzykiem osteoporozy i złamań u osób z astmą stosujących inhalatory sterydowe. . .

Autor Don RaufListopad 18, 2020

Telemedycyna w leczeniu astmy: zalety i wady

Telemedycyna może sprawić, że częste wizyty u specjalisty będą bardziej dostępne i często tańsze. Niemniej jednak zdalne zarządzanie astmą pozostaje pracą. . .

Autor: Abby Ellin 21 września 2020 r.

Dzieci z niepełnosprawnością lub opóźnieniami rozwojowymi mogą mieć zwiększone ryzyko astmy

Stwierdzono, że dzieci z autyzmem, ubytkiem słuchu i innymi niepełnosprawnościami są ponad dwukrotnie bardziej narażone na astmę niż inne dzieci. . .

Lisa Rapaport 30 czerwca 2020 r.

Twórcy zdrowia: ułatwienie leczenia objawów dzieciom z astmą

Aluna to domowy test spirometryczny, który mierzy funkcjonowanie płuc, ale został zaprojektowany specjalnie dla dzieci i zawiera grę, która zapewni im zaangażowanie.

By Abby EllinKwiecień 28, 2020

Nowe badania sugerują, że uporczywa astma zwiększa ryzyko rozwoju migotania przedsionków

Potrzebne są dalsze badania, aby ustalić, dlaczego astma może prowadzić do większego ryzyka udaru i niewydolności serca w późniejszym życiu.

Autor: Becky Upham11 lutego 2020

Vaping zwiększa szanse na astmę i POChP, wyniki badań

Według danych ponad 700 000 osób, osoby palące zarówno e-papierosy, jak i tradycyjny tytoń są narażone na największe ryzyko.

Przez Don Rauf Styczeń 15, 2020"

Specjalista może pomóc zoptymalizować leczenie astmy. iStock

Jeśli jesteś jedną z ponad 25 milionów osób w Stanach Zjednoczonych cierpiących na astmę, prawdopodobnie wiesz, jak ważne jest kontrolowanie objawów astmy, aby uniknąć ataków astmy i zaostrzenia objawów. Prawdopodobnie pracujesz z lekarzem i przestrzegasz planu leczenia astmy. Ale oprócz lekarza pierwszego kontaktu możesz chcieć poszukać specjalisty od astmy. Dowiedz się więcej o tym, kim są ci specjaliści i czy powinieneś się z nimi spotkać.

Kim są specjaliści od astmy i co robią?

Alergolog-Immunolog Ludzie z astmą często mają również alergie; te same alergeny, które mogą wywołać katar sienny – takie jak pyłki, roztocza i sierść zwierząt domowych – mogą wywoływać objawy astmy. Alergolog-immunolog to lekarz specjalnie przeszkolony w identyfikowaniu czynników wywołujących astmę i alergię oraz potrafiący diagnozować astmę i inne choroby związane z alergią. Twój alergolog-immunolog może przeprowadzić testy alergiczne i oddechowe, aby znaleźć przyczynę astmy.

Alergolodzy-immunolodzy mogą przeprowadzić dogłębne badanie tego, co może powodować problemy z oddychaniem. „Teraz rozumiemy, że astma u wielu pacjentów ma podłoże zapalne” – mówi Alan Goldsobel, MD, alergolog-immunolog w Allergy and Asthma Associates w Północnej Kalifornii w San Jose. Praca z tego typu specjalistą od astmy może mieć wpływ na to, jak dobrze radzisz sobie z astmą: według American Academy of Allergy Asthma & Badania immunologiczne (AAAAI) wykazały, że pacjenci z astmą leczeni przez alergologa mają mniej zaostrzeń astmy i wizyt w izbie przyjęć.

Pulmonolodzy Pulmonolodzy to lekarze specjalizujący się w leczeniu układu oddechowego, a niektórzy pulmonolodzy specjalizują się w określonych schorzeniach, takich jak astma lub przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP). Pulmonolodzy często pracują w warunkach szpitalnych z pacjentami, którzy mają poważne lub przewlekłe problemy z oddychaniem. Twój pulmonolog może być w stanie połączyć Cię z innymi specjalistami ds. astmy, takimi jak terapeuci oddechowi, jeśli uzna, że ​​może to przynieść korzyści w leczeniu astmy.

Alergolodzy-immunolodzy, którzy specjalizują się w alergiach i astmie, oraz pulmonolodzy, którzy zajmują się chorobami układu oddechowego, takimi jak astma, odbyli wiele lat dodatkowego szkolenia w tej dziedzinie i generalnie mają większe doświadczenie w leczeniu i leczeniu astmy niż osoby nie będące specjalistami. „Skupiają się już na tej chorobie” – mówi dr Jacqueline A. Pongracic, kierownik ds. alergologii i immunologii w Ann. & Robert H. Lurie Children’s Hospital of Chicago oraz profesor pediatrii i medycyny na Northwestern University Feinberg School of Medicine.

Immunolodzy alergolodzy i pulmonolodzy mogą pomóc w radzeniu sobie z astmą dzięki swojej wiedzy w następujących obszarach:

Znajdowanie wyzwalaczy, ocena leczenia i śledzenie postępów Alergicy mogą przeprowadzać testy alergiczne w celu identyfikacji wyzwalaczy, takich jak pleśń, pyłki, kurz i sierść zwierząt, oraz edukować pacjentów, jak ich unikać. Specjalista ds. astmy może zebrać dokładną historię, nauczyć technik inhalacji, monitorować terapię i podejmować próby jej zmniejszania w miarę postępów, mówi dr Todd Rambasek, alergolog-immunolog z University Hospitals Cleveland Medical Center w Ohio i inny AAAAI.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.